analiza bioenergetyczna

/wg Lowena/

Bioenergetyka jest naturalną, intuicyjną i skoncentrowaną na pracy z ciałem formą terapii. Ciało nie kłamie. Jest zwierciadłem duszy i pokazuje swoją prawdziwą historię. Trwała, głęboka przemiana możliwa jest tylko wtedy, gdy równolegle dotykamy strefy ciała i umysłu.

– A. Lowen, „Bioenergetyka”

Analiza bioenergetyczna to metoda terapeutyczna,

stworzona przez Aleksandra Lowena – amerykańskiego lekarza, psychiatrę i psychoterapeutę. Jest to forma psychoterapii, w której dużą rolę odgrywa ciało i procesy emocjonalne człowieka. Lowen postrzegał człowieka jako całość (ciało i umysł) – dlatego praca terapeutyczna odbywa się na dwóch poziomach- intelektualno- poznawczym oraz behawioralno- emocjonalnym.

Celem terapii wg. Lowena jest “pomoc ludziom w odzyskaniu ich pierwotnej natury czyli wolności, gracji i piękna. Wolność jest brakiem wewnętrznych ograniczeń w przepływie uczuć w ciele, gracja – wyrażaniem tego przepływu poprzez ruch, zaś piękno to manifestacja wewnętrznej harmonii, źródła przepływu. Ich oznaką jest zdrowe ciało, a zatem również zdrowy umysł.”

Obecnie uczestniczę w szkoleniu pschoterapeutycznym w analizie bioenergetycznej. Wierzę, że nawiązanie relacji w własnym ciałem, uważne słuchanie jego głosu i traktowanie go z szacunkiem i miłością to klucz do wielu zmian w życiu.

– Magda

uważność

/czyli mindfulness/

mbsr

/mindfulness based stress reduction/

coaching

/indywidualny i grupowy/

analiza bioenergetyczna

/wg Lowena/