NVC czyli Nonviolent Communication (j.pol. Porozumienie bez Przemocy) to metoda komunikacji stworzona przez Marshalla Rosenberga. Opiera się na empatycznym rezonansie z drugim człowiekiem.
Podstawą tej metody jest kontakt z uczuciami i potrzebami oraz umiejętność rozmawiania o wewnętrznych przeżyciach. Kształtowana w ten sposób zdolność do obserwacji i nazywania stanów emocjonalnych sprzyja zachowaniu równowagi w relacji, nawet w trudnych warunkach. Według NVC sytuacje konfliktowe, mimo, że są nieprzyjemne mogą stać się okazją do nauczenia się nowego sposobu słuchania i traktowania innych ludzi.
.

NVC pokazuje jak zmienić sposób w jaki wyrażamy siebie i słuchamy innych. Zamiast nawykowej komunikacji opartej na automatycznych reakcjach- krok po kroku uczymy się jak formułować przekaz tak, by wyrażał to co czujemy i potrzebujemy w danej sytuacji.
NVC daje wskazówki jak wyrażać siebie zachowując szacunek i empatię dla innych osób. Poprzez uważną obserwację i kontakt z uczuciami możesz nauczyć się jasno dostrzegać to co żywe i ważne oraz mówić o tym innym ludziom. Forma jest prosta, a jednocześnie silnie transformująca.

Zapraszam na cykl spotkań  Dbam o siebie z empatią. Program jest wprowadzeniem do Porozumienia bez Przemocy i łączy w sobie elementy mindfulness oraz treningu empatycznej komunikacji.
Szczególnie zapraszamy do udziału rodziców, nauczycieli, wszystkie osoby chcące nauczyć się dbać o siebie i swoje potrzeby.
Zapisy przez formularz: https://forms.gle/Q4CS9XBNFQ8m91TB8


Rozpoczęcie już 17 czerwca !

Więcej wartościowych wydarzeń: