Miednica jest jednym z naszych centrów energetycznych. To na niej opieramy górną część ciała i z niej wyrastają nogi, dzięki którym gruntujemy swoje doświadczenia w Ziemi.
Miednica może pomieścić wiele historii. Przyjemnych i zawstydzających. Odważnych i lękowych. Wiele z tych historii trzyma, żeby nie ujrzały światła dziennego. Tutaj także zapisują się nasze emocjonalne doświadczenia związane z progami rozwojowymi (treningiem czystości, pionizacją i okresem edypalnym). Kulturowo miednica bywa naznaczona winą i karą. Dlatego też wielu z nas woli o niej nie myśleć i nie czuć, wymazując ją z mapy ciała.

Noszenie, wypieranie i tłumienie emocji pochłania dużo energii i wyczerpuje. Mięśnie się przeciążają i osłabiają. Zaburzone ukrwienie to słabe odżywienie i utlenianie ważnych życiowo narządów. Układ nerwowy przyzwyczaja się do tego stanu i traktuje go jako naturalny. Funkcjonujemy tak, nie zauważając problemu, aż pojawia się ból i dysfunkcje, których przyczyn często nie potrafimy zidentyfikować. Opuchnięte nogi, brak orgazmu, nietrzymanie moczu, bóle dolnych pleców to tylko niektóre z fizycznych symptomów

Jak więc sobie z tym radzić? Najważniejszą drogę musimy pokonać sami: przyjrzeć się temu co zamknięte, ściśnięte, skurczone i zamrożone. Dać tyle przyzwolenia na pojawiające się uczucia na ile jesteśmy gotowi. Wtedy poziom cielesny daje odpowiedź. Praca przeciw sztywności w miednicy, po jakimś czasie będzie odwdzięczała się zwiększeniem sił witalnych i większym dostępem do przyjemności. Możliwe, że dla niektórych osób to uczucie pojawi się po raz pierwszy w życiu.

Zapraszamy do podróży w kierunku odkrywania potencjału jaki kryje się w miednicy – poszukania w niej ważnych życiowo jakości takich jak żywotność, przyjemność, kreatywność, sprzeciw i sprawdzenia jak to rezonuje ze mną w tym momencie mojego życia.

Dla kogo jest ten warsztat?

  • dla kobiet i mężczyzn którzy chcą popracować nad tematami związanymi z miednicą poprzez ciało
  • dla osób mających doświadczenie w pracy z ciałem oraz dla tych, którzy nigdy na takich warsztatach nie byli
  • dla osób doświadczających dyskomfortu, bólu, sztywności w obszarze miednicy i dolnej części pleców
  • dla osób, które czują się zablokowane w relacjach (także intymnych)
  • dla osób którym trudno poczuć i wyrazić sprzeciw lub pożądanie
  • dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć więcej żywotności i przepływu w ciele

Jak przygotować się do warsztatów?

Proszę wziąć wygodne ubranie w którym możesz się swobodnie poruszać np. spodnie z dresu, legginsy, skarpety (jeśli szybko się wychładzasz) i wodę do picia. Do ćwiczeń może się przydać mata do jogi i duży ręcznik kąpielowy. Na miejscu mamy do dyspozycji koce i poduszki do siedzenia. Ćwiczymy na bosaka lub w skarpetkach.

Ważne informacje:

  • W przypadku rezygnacji z warsztatu na tydzień przed rozpoczęciem zwracamy 100% kwoty, do 2 dni przed – 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.
  • Osobom będącym w trakcie psychoterapii zalecamy poinformowanie terapeuty o udziale w zajęciach. Nie jest wskazane, aby osoby biorące udział w zajęciach znały się wcześniej i były w relacji. Zatem prosimy o nie zgłaszanie się parami lub grupą znajomych. Gdyby taka sytuacja zaistniała nieświadomie, prosimy o zgłoszenie prowadzącym tego faktu.
  • Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy po zdarzeniach traumatycznych, prosimy o szczególną uwagę przy decyzji o zapisie – warsztaty bywają bardzo otwierające oraz można się na nich spodziewać dużej ekspresji (w tym krzyku, hałasu).

Formuła zajęć:

Warsztat prowadzony jest w oparciu o metodę psychoterapii ciała A. Lowena. Rozpoczynamy  rundką – to czas kiedy możesz opowiedzieć o swoich refleksjach i doświadczeniach dotyczących tematu zajęć. Kolejne części spotkania to praca z ciałem, czyli sesje ćwiczeń w grupie. Spotkanie kończymy rundką podsumowującą. Podczas rundek terapeuci odnoszą się do wypowiedzi uczestników.

Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:

  • stany psychotyczne
  • ciąża
  • połóg
  • aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne)

Względne przeciwwskazania:

  • choroby przewlekle postępujące
  • wyniszczenie organizmu
  • padaczka
  • jaskra
  • karmienie piersią
  • wrażliwość na krzyk

Czego możesz doświadczyć na warsztacie?

  • lepszego/głębszego/innego kontaktu ze swoim ciałem
  • większej wrażliwości na sygnały płynące z ciała
  • kontaktu z uczuciami, impulsami i potrzebami poprzez ciało
  • zwiększenia energii i żywotności w ciele
  • pogłębienia oddechu, otworzenia głosu
  • lepszego osadzenia i ugruntowania się w ciele
  • bezpiecznej przestrzeni na ekspresję i odkrywanie siebie
  • wglądów i refleksji na temat historii swojego życia, ważnych relacji i codziennego funkcjonowania.

Zapisy:

 

Termin warsztatu:

14-15.10.2023

Godziny pracy:

sobota 10:00-18:00  (w tym 1,5h przerwy obiadowej) ; niedziela 10:00-15:00 (w tym krótsza przerwa na posiłek)

Miejsce:

Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa (mapa)

Warsztaty poprowadzą:

Magda Kulińska i Iwona Tarnowska 

Koszt udziału:

  • przy rejestracji na warsztat do 30.09.2023 obowiązuje promocyjna cena: 880 zł,
  • po tej dacie cena regularna to 950 zł

Liczba uczestników jest ograniczona. O udziale decyduje  wniesienie opłaty rezerwującej miejsce na warsztacie na konto podane w mailu zwrotnym.

Opinie uczestników

Dziękuję za ten wspaniały czas, który spędziłam podczas warsztatów.
Przypomniałam sobie, że ja też mam potrzeby, że mogę „chcieć” i „nie chcieć”, że bardzo brakowało mi s w o j e j przestrzeni, bo zawsze uważałam, że muszę ją z kimś dzielić.
Uświadomiłam sobie, jak dużą trudność sprawiało mi stawianie granic i wyrażanie tego co czuję w obawie, by kogoś nie zranić.

Warsztat pozwolił mi dać sobie wreszcie prawo do wszystkich „wstydliwych” emocji i nauczył mnie wyrzucać je z siebie bez poczucia winy czy zakłopotania;
„Taka też jestem” – to zdanie pozostanie ze mną na zawsze:)

Dla mnie ten warsztat był trochę jak wykopalisko archeologiczne, podczas którego warstwa po warstwie odkopywałam drogę do swojego JA.

– Agnieszka, Warszawa

Jestem pozytywnie zaskoczona tym, w jaki sposób warsztaty Lowena wpłynęły na moje życie. Widzę ogromną zmianę w postrzeganiu siebie i innych ludzi. Czuję, że jestem bardziej uważna, że potrafię skoncentrować się na jednej rzeczy, którą właśnie robię, jestem bardziej ,, tu i teraz”. Warsztaty też pozwoliły mi na uświadomienie sobie, gdzie te emocje odczuwam w ciele. Kiedy czuję jakąś emocję potrafię zatrzymać się – zrobić ,, stop klatkę” i zapytać siebie: ,,O czym to jest? Co to za emocja? Co mi to robi?”. Dzięki nim odkryłam, że mam prawo wyrażać swoje emocje, że to nic złego, że to jest część mnie i powiedzieć innym co czuję.

Nauczyłam się, że nie że wszystkim muszę radzić sobie sama, nie ma nic złego w proszeniu kogoś o pomoc i czasem, żeby móc coś dać trzeba najpierw wziąć.  Te wszystkie doświadczenia spowodowały we mnie dużą zmianę, otworzyły we mnie nowe przestrzenie i czuję wręcz taką ekscytację, jakbym odkrywała siebie i świat na nowo, wszystkimi zmysłami.

Magda i Magda (asystująca) 😊 stworzyły bezpieczną przestrzeń w której poczułam, że mogę być sobą, że taka jaka jestem, jestem ok, przestrzeń w której chce się być, do której chce się wracać. Bardzo dziękuję za to, że mogłam tego doświadczyć.

– Paulina, Warszawa

Grupa okazała się bezpieczną przestrzenią do skonfrontowania się z tym co trudne i zablokowane w kwestii moich relacji w ostatnim czasie. Wasza obecność jako prowadzących i życzliwa atmosfera grupy, którą pomogliście nam stworzyć, pozwoliła mi dotknąć wypychanych poza świadomość, a skumulowanych w ciele napięć, pytań, blokad. Było to mocnym i oczyszczającym doświadczeniem, dającym wskazówki, jak dalej można pracować z tym, co  zatrzymuje, odbiera oddech, stresuje. Mam poczucie, że przełożyło sie to w ostatnim czasie na wiekszą asertywność w relacjach z innymi, klarowność komunikacyjną i umiejętność chronienia siebie.

Bardzo cieszę się również z tego, jak pracowaliśmy wokół tematu granic – praca ta dala mi dużo pewności siebie, poczucia sprawczości i przyzwolenia do tego, by przyglądać się temu, czego chcę, czego nie chcę, co jest moje, a co pragnę powstrzymać, od czego sie oddzielić.

Wyszłam z grupy z poczuciem prezentu, który wspólnie sobie daliśmy, który także ja podarowałam sobie. Z większą bliskością i czułością wobec samej siebie, z otwartością na to, by czerpać, w bezpieczny a zarazem odważny sposób od innych. Z przekonaniem, że jestem swoim domem, schronieniem, wsparciem i że jestem dla siebie najważniejsza, a dzięki temu mogę dawać dobre rzeczy światu i innym.

Sposób pracy – indywidualnie, w parach, w grupie, w ruchu i zatrzymaniu, w odczuwaniu i refleksji był dla mnie bardzo ciekawą podróżą, z której wynoszę inspiracje do codziennej praktyki – zarówno twórczej, jak i życiowej.

Wasze metody, sposób prowadzenia ćwiczeń i rozmów wracają do mnie często, gdy sama prowadzę warsztaty, próby, spotkania.

Mam ochotę na więcej!

Dziękuję za Wasze towarzyszenie, prowadzenie, profesjonalizm, poczucie humoru, spokój i energię.

– Dorota, Warszawa

Więcej wartościowych wydarzeń: