opinie

 

Dziękuję za ten wspaniały czas, który spędziłam podczas warsztatów.
Przypomniałam sobie, że ja też mam potrzeby, że mogę „chcieć” i „nie chcieć”, że bardzo brakowało mi s w o j e j przestrzeni, bo zawsze uważałam, że muszę ją z kimś dzielić.
Uświadomiłam sobie, jak dużą trudność sprawiało mi stawianie granic i wyrażanie tego co czuję w obawie, by kogoś nie zranić.

Warsztat pozwolił mi dać sobie wreszcie prawo do wszystkich „wstydliwych” emocji i nauczył mnie wyrzucać je z siebie bez poczucia winy czy zakłopotania;
„Taka też jestem” – to zdanie pozostanie ze mną na zawsze:)

Dla mnie ten warsztat był trochę jak wykopalisko archeologiczne, podczas którego warstwa po warstwie odkopywałam drogę do swojego JA. – Agnieszka, Warszawa

Kurs MBSR długo za mną chodził i w końcu, we właściwym momencie pojawiła się Magda. Polecam wszystkim, którzy doświadczyli lub nadal doświadczają wysokiego stresu w swoim życiu.

Polecam tym, którym zdarza się wracać do domu z pracy na automacie i nie pamiętać połowy drogi. Polecam w końcu tym, którzy czują się „odcięci” od emocji i dni im przelatują niezauważalnie jak komety.

Kurs był zaskakująco wartościowy m.in. ze względu praktyki do stosowania w codziennym życiu, ale tez ze względu na wiedzę podaną przez Magdę w sposób zrozumiały i przystępny.
Życzliwość Magdy, jej profesjonalizm, poczucie humoru i ten jasny, ciepły głos, i mamy przepis na MBSR doskonały. Dzięki temu kursowi mam w rękach właściwe narzędzia aby być bardziej uważna w swoim życiu i zauważać dni. Bardzo dziękuję.”

– Dorota, 45 lat, Warszawa

„Byłam sceptyczna względem udziału w kursie Mindfulness, ale juz po rozmowie telefonicznej z Magdą, poczułam, że jednak spróbuję.

Jej empatia i tembr głosu sprawiły, że nabrałam ochoty. Wzbudziła moje zaufanie. Nie zawiodłam się. Wspaniała Prowadząca, otwarta i wrażliwa na uczestników. Bardzo motywująca i ciekawa spotkań z drugim człowiekiem. Kurs u Magdy skończyłam prawie 2 lata temu, ale liczę, że to nie jest moja ostatnia przygoda z nią. Całym sercem polecam szukanie własnej ścieżki do spokoju ducha pod Jej kierownictwem. Nie zawiedziecie się. ” – Joanna, filozofka, lat 42

„Trafiłam na kurs uważności Mindfulness prowadzony przez Magdę Kulińską i była to dla mnie wspaniała inwestycja w siebie, poznanie, odkrycie, zwrócenie uwagi na inne spojrzenie, no i przede wszystkim nauka zatrzymania i medytacji.

Na kursie panowała bardzo serdeczna atmosfera, swoboda, bardzo dużo naturalności, była to także okazja do poznania nowych, ciekawych osób. Dzięki udziałowi w tym kursie uświadomiłam sobie po raz kolejny jak ważny jest dla nas oddech, chwila dla siebie i umiejętność odnalezienia się w tu i teraz, a głos Magdy prowadzący nas przez medytacje był niezwykle łagony i kojący, co potęgowało doznania płynące z tych doświadczeń. Medytacja życzliwości ze słowami: „obym był szczęśliwy, obym był zdrowy, obym był bezpieczny, obym był spokojny” do tej pory jest w mojej pamięci i jestem niezwykle wdzięczna za jej odkrycie.

Doświadczenia i nabyte umiejętności na kursie towarzyszą mi przez cały czas. Polecałabym ten kurs dla wszystkich osób, które są zabiegane, wykonują wiele czynności „z automatu”, bez świadomości, żeby nauczyły się zatrzymania w biegu i poświęcania uwagi samemu sobie.”

– Ania, prawniczka, 43 lata, Warszawa

„Wielokrotnie zapraszaliśmy Magdę do prowadzenia warsztatów mindfulness do naszej przestrzeni Moose Mental Spa.

Prowadziła dla nas warsztaty dla osób indywidualnych, a także w dużej korporacji (warsztaty w języku angielskim). Każde z tych zajęć prowadziła w profesjonalny sposób, co potwierdziły opinie uczestników. Głos Magdy, który jest wyjątkowy, ma niesamowity, kojący wpływ na uczestników. Zawsze bardzo dobrze przygotowana, otwarta na potrzeby osób biorących udział w warsztatach, a jednocześnie dbająca o jakość. Wiedza na temat mindfulness przekazywana w ciekawy i spójny sposób. Osoba autentyczna z bardzo pozytywną energią. Szczerze polecamy!

– Agnieszka Witkiewicz Ciesielska – Moose Mental Spa
www.moosementalspa.com

Warsztaty dotyczące mindfulness przeprowadzone przez trenerkę Magdalenę Kulińską spełniły oczekiwania szkoły.

Pani Kulińska współpracowała w uzgodnieniu treści i zakresu warsztatów. Prowadząca miała właściwe podejście do nauczycieli, tworząc swobodną atmosferę, jednocześnie pozwalając skupić się na tematyce i aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Instruktorka przekazała wiedzę w sposób rzetelny, odpowiedziała na pytania, rozwiała wątpliwości uczestników. Przedstawiła założenia, naukowe podstawy i badania nad skutecznością mindfulness, filary treningu uważności: praca z oddechem, medytacja, elementy odprężającej jogi, body scanning, po czym przeszła do warsztatów praktycznych i nauki przez doświadczenie oraz do ćwiczeń rozwijających świadomość ciała i umysłu, pracę z emocjami, zmysłami i rozwijających uważność. Prowadzone zajęcia były dobrze przygotowane merytorycznie, praca przebiegała sprawnie
i efektywnie.

Szkolenie spełniło nasze potrzeby i oczekiwania w zakresie kompetencji prowadzącego i w zakresie organizacyjnym.”

– Szkoła Podstawowa. nr. 4 w Ełku, warsztaty “Mindfulness czyli redukcja stresu w pracy nauczyciela”

„Bliska mi osoba powiedziała mi pewnego dnia: „Po raku nie można już żyć tak samo”. To prawda.

Siłą rzeczy ta choroba wywraca wszystko do góry nogami, również postrzeganie siebie, świata, priorytety. Ale od czasu do czasu stare demony wracają – coś zaboli, jest gorszy dzień, albo zbliża się kontrola, a z nią niepewność, lęk, bezsenność. Jak dobrze jest mieć wtedy narzędzie, które pozwoli się na chwilę zatrzymać, przyjrzeć swojemu ciału, swoim myślom, swoim emocjom, zauważyć te odczucia, a potem po prostu pozwolić im łagodnie przeminąć i znaleźć się tu i teraz. Właśnie dlatego jestem bardzo wdzięczny Magdzie za ten kurs. Teraz jest po prostu łatwiej”.

– Grzegorz, 43 lata