„Nie sposób prawdziwie poczuć emocji, dopóki nie wyrazimy ich za pomocą gestów, spojrzenia, tonu głosu czy ruchu ciała” A. Lowen

Emocje są pierwotną naturą człowieka, są naszym pierwszym językiem w komunikacji z otoczeniem. Dzięki nim możemy doświadczać relacji, stawiać granice oraz chronić siebie i swoich najbliższych. Emocje przejawiają w ciele w postaci różnych fizycznych doznań i impulsów. Motywują nas do reagowania i działania. Dzięki nim nasze życie jest pełne kolorów. Jednak wielu z nas ma trudności w skontaktowaniu się z emocjami – albo czujemy się nimi zalani albo wręcz przeciwnie – nie odczuwamy nic. To jaką mamy relację z własnymi emocjami bezpośrednio wpływa na żywotność i poziom energii naszego ciała. Można powiedzieć, że usztywniony umysł żyje w napiętym ciele blokując dostęp do odczuwania i przeżywania. Ale to właśnie zwrócenie się do ciała może nam pomóc przywrócić/odnowić/ odnaleźć kontakt z emocjami. Możemy zacząć poznawać ograniczające żywotność wzorce emocjonalne i powoli zwiększać swoją pojemność na doświadczenie emocji.

Zapraszam zarówno kobiety jak i mężczyzn do grupy praktykującej w metodzie Lowena.

Przez 6 kolejnych tygodni będziemy doświadczać siebie w ciele oraz budować przestrzeń na przyjmowanie siebie z emocjami. Poszukamy własnych dróg do ekspresji i wyrażania siebie poprzez ugruntowanie w ciele.

Czego możesz doświadczyć na warsztatach?

 • lepszego/głębszego/innego kontaktu ze swoim ciałem
 • większej wrażliwości na sygnały płynące z ciała
 • kontaktu z uczuciami, impulsami i potrzebami poprzez ciało
 • zwiększenia energii i żywotności w ciele
 • pogłębienia oddechu, otworzenia głosu
 • lepszego osadzenia i ugruntowania się w ciele
 • bezpiecznej przestrzeni na ekspresję i odkrywanie siebie
 • wglądów i refleksji na temat historii swojego życia, ważnych relacji i codziennego funkcjonowania.

Jak przygotować się do warsztatów?

Proszę wziąć wygodne ubranie w którym możesz się swobodnie poruszać np. spodnie z dresu, legginsy, skarpety (jeśli szybko się wychładzasz) i wodę do picia. Do ćwiczeń może się przydać mata do jogi i duży ręcznik kąpielowy. Na miejscu mamy do dyspozycji koce i poduszki do siedzenia. Ćwiczymy na bosaka lub w skarpetkach.

Formuła zajęć:

Cykl prowadzony jest w oparciu o metodę psychoterapii ciała A. Lowena. Każdy warsztat rozpoczyna się rundką – to czas kiedy możesz opowiedzieć o swoich refleksjach i doświadczeniach dotyczących tematu zajęć. Kolejna część spotkania to praca z ciałem, czyli sesja ćwiczeń w grupie. Spotkanie kończymy rundką podsumowującą. Podczas rundek terapeuci odnoszą się do wypowiedzi uczestników.

Przeciwwskazania do udziału w zajęciach:

 • stany psychotyczne
 • ciąża
 • połóg
 • aktualnie trwające stany ostre i podostre (pourazowe, infekcyjne)

Względne przeciwwskazania:

 • terapia psychotropowa
 • choroby przewlekle postępujące
 • wyniszczenie organizmu
 • padaczka
 • jaskra
 • karmienie piersią
 • wrażliwość na krzyk

Tematy spotkań

 1. Moje ciało
 2. Moja złość
 3. Mój smutek
 4. Mój lęk
 5. Moja przyjemność
 6. Moje potrzeby

Zapisy przez formularz:

https://forms.gle/vAT24JyXRE5BUCuE6

Terminy spotkań:

(wtorki) 09.05, 16.05, 13.05, 30.05, 06.06, 13.06.2023

Godziny pracy:

18:30 – 21:00

Miejsce:

Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa (mapa)

Warsztaty poprowadzą:

Magda Kulińska i osoba asystująca.

Koszt udziału w cyklu 6 spotkań:

720 zł

Liczba uczestników jest ograniczona. O udziale decyduje wypełnienie formularza i wniesienie opłaty rezerwacyjnej w kwocie 400 zł na konto podane w mailu. Druga część wpłaty do 5 czerwca.

Opinie uczestników

Dziękuję za ten wspaniały czas, który spędziłam podczas warsztatów.
Przypomniałam sobie, że ja też mam potrzeby, że mogę „chcieć” i „nie chcieć”, że bardzo brakowało mi s w o j e j przestrzeni, bo zawsze uważałam, że muszę ją z kimś dzielić.
Uświadomiłam sobie, jak dużą trudność sprawiało mi stawianie granic i wyrażanie tego co czuję w obawie, by kogoś nie zranić.

Warsztat pozwolił mi dać sobie wreszcie prawo do wszystkich „wstydliwych” emocji i nauczył mnie wyrzucać je z siebie bez poczucia winy czy zakłopotania;
„Taka też jestem” – to zdanie pozostanie ze mną na zawsze:)

Dla mnie ten warsztat był trochę jak wykopalisko archeologiczne, podczas którego warstwa po warstwie odkopywałam drogę do swojego JA.

– Agnieszka, Warszawa

Jestem pozytywnie zaskoczona tym, w jaki sposób warsztaty Lowena wpłynęły na moje życie. Widzę ogromną zmianę w postrzeganiu siebie i innych ludzi. Czuję, że jestem bardziej uważna, że potrafię skoncentrować się na jednej rzeczy, którą właśnie robię, jestem bardziej ,, tu i teraz”. Warsztaty też pozwoliły mi na uświadomienie sobie, gdzie te emocje odczuwam w ciele. Kiedy czuję jakąś emocję potrafię zatrzymać się – zrobić ,, stop klatkę” i zapytać siebie: ,,O czym to jest? Co to za emocja? Co mi to robi?”. Dzięki nim odkryłam, że mam prawo wyrażać swoje emocje, że to nic złego, że to jest część mnie i powiedzieć innym co czuję.

Nauczyłam się, że nie że wszystkim muszę radzić sobie sama, nie ma nic złego w proszeniu kogoś o pomoc i czasem, żeby móc coś dać trzeba najpierw wziąć.  Te wszystkie doświadczenia spowodowały we mnie dużą zmianę, otworzyły we mnie nowe przestrzenie i czuję wręcz taką ekscytację, jakbym odkrywała siebie i świat na nowo, wszystkimi zmysłami.

Magda i Magda (asystująca) 😊 stworzyły bezpieczną przestrzeń w której poczułam, że mogę być sobą, że taka jaka jestem, jestem ok, przestrzeń w której chce się być, do której chce się wracać. Bardzo dziękuję za to, że mogłam tego doświadczyć.

– Paulina, Warszawa

Więcej wartościowych wydarzeń: